Wydarzenia i aktualności

Wielkie zmiany. Czy na dobre?

Dodane: 07.12.2010

Mija miesiąc, kiedy oddano do użytkowania wszystkie estakady i pasy ruchu na Rondzie Kometa. Czy można tam dostrzec uśmiechniętych i zadowolonych kierowców?

Zdania są podzielone. Jedni twierdzą, że zza kierownicy swoich aut rozkoszują się wizją płynnego przedostania się przez ten węzeł.
Prawda jest taka, że gigantyczne korki oraz nieustannie rozbrzmiewający dźwięk klaksonów, nie odeszły do przeszłości. Mimo wielkich oczekiwań, na skrzyżowaniu nie nastała nowa jakość. Jazda po rondzie nie jest płynniejsza a ruch sprawniejszy.

Informacje, jak te w reportażu na stronie TVN Warszawa, przerażają nas.

Z pomocą ma przyjść sygnalizacja świetlna. Czy historia nie zatacza zatem koła? Pamiętamy przecież, że jeszcze nie tak dawno temu, na wielkim skrzyżowaniu ulic Płowieckiej, Marsa, Ostrobramskiej, Grochowskiej oraz trasy Siekierkowskiej były właśnie światła. Ruch nie był przez to mniejszy.

Otoczenie Ronda Kometa będzie nadal udoskonalane. Mówimy tu zarówno o pracach wykończeniowych polegających na montażu ekranów dźwiękoszczelnych, nowych barierek i wyrównaniu poboczy, jak i większych pracach budowlanych, dzięki którym pod rondem, powstaną nowe przejścia dla pieszych oraz sklepy.

Szerokiej i bezpiecznej drogi!

Jak jeździć po Rondzie Kometa? Przedstawiamy nasze szkice.

Dodane: 13.10.2010

Z kierunku Mokotowa Trasa Siekierkowska
Z kierunku Pragi Ul. Grochowska
Z kierunku Rembertowa Ul. Marsa
Z kierunku Wawra Ul. Płowiecka

Mimo, że dysponujemy własnymi filmami, narysowanie tych szkiców nie było proste. Tak zawiłych sytuacji nie znajdziemy na żadnym innym warszawskim rondzie.

Prosimy o pomoc przy zweryfikowaniu poprawności szkiców wszystkich kierowców, którzy codziennie przejeżdżają przez Rondo Kometa.

Na Rondzie Kometa końca prac nadal nie widać

Dodane: 12.10.2010

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i trudno się dziwić kierowcom, którzy z za kierownicy swoich samochodów widzą, a w zasadzie niczego nie widzą. Ani początku poprawy sytuacji skazanych na pokonywanie tej samej trasy, ani końca budowy.

Irytacja, mieszkańców tej części Warszawy nie wynika z niechęci czy też złego nastawienia do projektów modernizacji ciągów komunikacyjnych naszego miasta. Przyczyna niezadowolenia tkwi w sposobie ich realizacji. Wszyscy wiemy, że takie przedsięwzięcia wymagają czasu.

Ale zawsze jest gdzieś ten początek i koniec. Początek dawno został zrobiony, a końca jak nie widać tak nie widać.

Trudno się dziwić wypowiedziom niezadowolonych kierowców, którzy stojąc z konieczności w gigantycznych korkach chcieli by przynajmniej nacieszyć swoje oczy widokiem nie tylko krzątających się robotników ale rzetelnie wykonujących swoją pracę fachowców.
A jak na razie i tego nie widać.

- Panie, codzinnie rano tędy jeżdżę i nikogo przy robocie nie widać. Wracam, a tam już nikogo nie ma.
To wypowiedź Pana Mariana, mieszkańca Wawra.

Jak się jeździ można zobaczyć na jednym z filmów na stonie z nawigacją po Rondzie Kometa.

Można by tak dalej wylewać żale ale czy to cokolwiek zmieni?

Spójrzmy na to inaczej. Wróćmy pamięcią wstecz i spróbujmy przypomnieć sobie jak było, a jak te same miejsca wyglądają obecnie. To, że coś jednak się zmieniło możemy zawdzięczać wyłącznie sobie. A właściwie naszej cierpliwości. Niech poniższe zdjęcie pozwoli nam mieć nadzieję, że koniec tych wszystkich trudności wcześniej czy później nastąpi. Życzmy sobie aby nastąpiło to jednak wcześniej.

Reorganizacja ruchu - Warszawiacy narzekają na zmiany

Dodane: 07.09.2010

Warszawiacy nie mogą nadziwić się, ile jeszcze pasów ruchu pomieści Rondo Kometa.
Nie tak dawno temu drogowcy na rondzie u zbiegu ulic Ostrobramskiej, Płowieckiej i Marsa utworzyli nowy, trzeci pas ruchu. Przyświecającym celem miała być poprawa płynności ruchu, korki miały się zmniejszyć.

Tymczasem jak dowiedzieliśmy się z relacji kierowców trzeci pas niewiele zmienił a w niektórych przypadkach nawet utrudnił przejazd przez Rondo Kometa.

Katastrofalna sytuacja od strony Trasy Siekierkowskiej powoduje, że wjazd od tego kierunku korkuje się nawet poza godzinami szczytu. Egzotyczne zasady ruchu drogowego przypominają bardziej zatłoczone miasta dalekowschodnie niż jedną ze stolic europejskich. Sytuację ratuje spora doza wyrozumiałości warszawskich kierowców, którzy żyją nadzieją na rychłe zakończenie prac.

W tej chwili budowlańcy w dalszym ciągu zmagają się z pracami związanymi z oddaniem estakady na rondem, łączącej ulicę Marsa z Ostrobramską.

Odcinek w budowie

Dodane: 30.05.2010

Realizacja nowego węzła przy Rondzie Kometa jest już w bardzo zaawansowana. W tej chwili brakuje jedynie estakady na ul. Marsa (Most Siekierkowski - Rembertów), nad samym rondem.

Obecnie wylewany jest asfalt estakady, tymczasowy objazd prowadzony jest samym Rondem Kometa. Prace nad rondem trwają równolegle.

Nowa strona internetowa

Dodane: 27.05.2010

Powstanie nowej strony internetowej www.rondokometa.pl od dzisiaj ułatwia kierowcom poznanie wszystkich sposobów na pokonanie ronda w każdym z 5 możliwych kierunków.

Węzeł jest bardzo złożony i wielu kierowców nie zdążyło go jeszcze poznać. Zanim wsiądziesz do samochodu i zdecydujesz się przejechać przez ten węzeł drogowy przy Rondzie Kometa, już dzisiaj sprawdź, czy drogowcy rzeczywiście zrobili "kawał dobrej roboty". Na naszych filmach instruktażowych dowiesz się jak przejechać przez Rondo Kometa w wybranym kierunku.