O Rondzie Kometa

image

Jest to jedna z większych inwestycji drogowych w Warszawie i zasłużenie zachwyca swym poziomem złożoności.

Jest to 5 ulic, połączonych ze sobą zarówno za pomocą samego Ronda Kometa jak i estakad, w jednym miejscu poprowadzonych na 2 poziomach ponad jezdnią.

Z tego węzła korzysta wiele warszawskich dzielnic i podwarszawskich miejscowości. Rondo Kometa, w linii północ południe łączy Rembertów z Mokotowem i Ursynowem poprzez Most Siekierkowski, oraz Wesołą z Pragą i Centrum w linii wschód - zachód.


W tym jednym miejscu przecinają się codzienne trasy dojazdowe setek tysięcy ludzi. Na Rondo Kometa kierują się nie tylko mieszkańcy Warszawy, Rembertowa czy Wesołej, ale i wszyscy kierowcy z kierunków północnych i wschodnich (droga krajowa nr. 2), chcący dostać się do stolicy.

Rondo Kometa docelowo planowane jest jako tzw. rondo turbinowe, czyli zbudowane tak, by potoki ruchu pasa wewnętrznego i zewnętrznego nie przecinały się. Ma to taką zaletę, że usprawnia natężony ruch, rozładowując go przy minimalnej ilości punktów kolizyjnych. Nowoczesne i praktyczne, ma za zadanie ułatwić dojazdy w tej części Warszawy.

Dlaczego powstał serwis Rondo Kometa?

Dla części kierowców, którzy jeszcze nie zaznajomili się z tym węzłem, Rondo Kometa jawi się jako zagadka. Szczególnie, jeśli kierujemy się na nie po raz pierwszy.

Każdy kierowca pragnie jednego i tego samego. Nowoczesnych i gładkich dróg - jak najbardziej, ale zarazem, aby przeprawa na drugą stronę każdego węzła była po prostu łatwa i nieskomplikowana. Czyli - którędy jechać, żeby dojechać? To pytanie, w przypadku wielu nowych inwestycji o takim stopniu złożoności dotyczy nie tylko przyjezdnych, ale i samych Warszawiaków.

Na stronie Nawigacja po Rondzie Kometa przedstawiamy filmy, które pokazują możliwe przejazdy po rondzie.

Nawet rasowy kierowca musi najpierw poznać trasę, by później jeździć nią "jak po sznurku". Z pomocą instrukcji filmowych, mapek i stale aktualizowanych informacji o rondzie, serwis ma za zadanie pomóc wszystkim zainteresowanym sprawdzenie trasy "na sucho". Ufamy, że dzięki niemu kierowcy nie będą musieli zastanawiać się i studiować znaków.

Udaną inwestycję drogową w Polsce zaczynamy już traktować jako oczywistość. Ale tak, jak w przypadku tego węzła, Rondo Kometa trzeba najpierw "ujarzmić" i "oswoić". Naszym celem jest spowodowanie aby je zasłużenie polubić i by służyło nam tak, jak zostało do tego celu stworzone.

Lokalizacja Ronda Kometa na mapie.


Wyświetl większą mapę